Новини
“Пакунок малюка”: натуральна допомога

Днями ми розповідали про два види цієї допомоги – натуральний і грошовий.
Сьогодні інформуємо про натуральну допомогу, адже про грошову компенсацію та порядок її оформлення детально писали у лютому-березні 2024 року тут і тут.
Мабуть, уже кожна сімʼя, у якій народилася дитина, знає про право на отримання від держави одноразової допомоги у вигляді “пакунка малюка” (бебі-бокса). Йдеться про набір із понад 80 якісних засобів та виробів – усе, що точно знадобиться в перші місяці для догляду за немовлям: підгузки, пелюшки, ковдра, рушник, засоби гігієни, іграшки тощо.
Бебі-бокси були запроваджені ще у 2018 році, коли був започаткований пілотний проєкт, що реалізовувався між Урядом України та ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН) і ЮНОПС (Управління ООН з обслуговування проєктів).
Декілька фактів про “пакунок малюка”:
✅️ є безповоротною адресною соціальною допомогою сім’ям, у яких народилася живонароджена дитина, у разі відсутності обох батьків – родичам, які в установленому порядку забирають дитину із закладу охорони здоров’я, усиновлювачам, опікунам, прийомним батькам, батькам-вихователям або патронатним вихователям новонародженої дитини;
✅️ право на отримання “пакунка малюка” мають громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які в установленому законодавством чи міжнародними договорами України порядку в’їхали в Україну та постійно або тимчасово проживають на її території, або тимчасово перебувають в Україні, особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що народили живонароджену дитину;
✅️ “пакунок малюка” надається на кожну новонароджену дитину;
✅️ “пакунок малюка” може видаватися отримувачу:
📌 закладом охорони здоров’я при народженні дитини;
📌 структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради (далі – місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення) за місцем проживання/ перебування отримувача у разі:
✔️ відсутності “пакунка малюка” в закладі охорони здоров’я;
✔️ народження дитини за межами України;
✔️ народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я;
✔️ народження дитини на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях чи тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя (за умови реєстрації місця проживання отримувача на території України, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, або наявності довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи).
У разі народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я отримувач має право звернутися за отриманням “пакунка малюка” до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем його проживання або перебування протягом року з дня народження дитини.
У разі народження дитини за межами України “пакунок малюка” видається місцевим структурним підрозділом з питань соціального захисту населення на підставі заяви отримувача, поданої у паперовій або електронній формі, копії свідоцтва про народження дитини, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України, а в разі його відсутності – копії виданого компетентним органом країни перебування та легалізованого в установленому порядку документа про народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, з перекладом на українську мову.
Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально.
Додамо, що кожні 4 роки склад “пакунка малюка” переглядається. Це відбувається з урахуванням експертної думки не тільки працівників Мінсоцполітики, а й фахівців інших міністерств, залученням батьків немовлят, представників ЮНІСЕФ.
За результатами обговорень та фокус-групових досліджень вміст “пакунка малюка” коригується, враховуються побажання батьків та їх бачення щодо того, які предмети і засоби є не просто необхідними, а й зручнішими та якіснішими.
Починаючи з 2024 року, уряд оптимізував вміст “пакунка малюка”, збільшивши кількість товарів, які користуються найбільшим попитом серед родин із новонародженими дітьми.

Вітаємо Руслана Зелика з відзнакою – медаллю “За честь і звитягу”
15.03.2025


Літні люди знайомилися з постаттю Павла Добрянського
10.03.2025


З Днем працівників соціальної сфери!
04.11.2024


«Україна для кожної дитини»: дізнайтеся, як прийняти дитину в родину
17.09.2024
